Steve McQueen - CEO

Bio

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum

Robyn Sullivan - Vice President

Aiko Takahashi - Design

Frank Douglas - Marketing

ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Για να εμφανιστούν οι δείκτες "<",">" στο κινητό μας ίσως πρέπει να "πλατύνουμε "την οθόνη του γυρνώντας το κατά 90 μοίρες.

Ακολουθεί μια μικρή περιγραφή για κάθε δράση

Χορευτική εκδήλωση από την χορευτική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Πετρούπολης με παραδοσιακούς χορούς

Στo πλαίσιo της 2ης Έκθεσης Μαθητικών Έργων της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης στο Πάρκο Τρίτση που διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ' Αθήνας σε συνεργασία με τα Επαγγελματικά Λύκεια και Εργαστηριακά Κέντρα της Γ' Αθήνας, πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 18/4/24 το απόγευμα στο χώρο της Έκθεσης χορευτική εκδήλωση από την χορευτική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Πετρούπολης με παραδοσιακούς χορούς από πολλές περιοχές της Ελλάδας. Τα παιδιά εντυπωσίασαν με τις εξαιρετικές χορευτικές τους ικανότητες και ενθουσίασαν το κοινό που τους παρακολούθησε. Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη συμμετοχή τους καθώς και πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές και συμμετέχοντες Εκπαιδευτικούς στην Έκθεση για την προσπάθεια που κατέβαλαν για την άρτια οργάνωσή της με σκοπό την ανάδειξη της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης.

Συγκεντρώσαμε είδη πρώτης ανάγκης, τρόφιμα, ρούχα και δώρα, τα οποία παραδώσαμε στο «Χαμόγελο του Παιδιού» η πρώτης ανάγκης, τρόφιμα, ρούχα και δώρα, τα οποία παραδώσαμε στο «Χαμόγελο του Παιδιού»

Το σχολείο μας, στο πλαίσιο δράσης για την ενίσχυση του εθελοντισμού και της ενσυναίσθησης, συγκέντρωσε είδη πρώτης ανάγκης, τρόφιμα, ρούχα και δώρα, τα οποία παραδώσαμε στο «Χαμόγελο του Παιδιού» στο Ίλιον. Στη Δράση συμμετείχαν από κοινού εκπαιδευτικοί, μαθητές και οι οικογένειες τους.

Ήταν η τρίτη φορά μέσα στο έτος που όλοι οι εμπλεκόμενοι έδειξαν ιδιαίτερο ζήλο για τη συνεργασία και τους δεσμούς που έχει αναπτύξει το σχολείο μας με το Ευρωπαϊκό Μαθητικό Εθελοντικό Δίκτυο «YouSmile» και το κέντρο Κοινωνικής Υποστήριξης στο Ίλιον.

Σας ευχαριστούμε όλους θερμά για την προσφορά σας και σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα.

Αιμοδοσία

Την Τετάρτη 10/4/24 πραγματοποιήθηκε για άλλη μια φορά με μεγάλη επιτυχία η προγραμματισμένη εθελοντική αιμοδοσία στο σχολείο μας. Συγκεντρώθηκαν 80 μονάδες αίμα, οι περισσότερες από κάθε άλλη φορά. Ευχαριστούμε τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς για την προσφορά τους καθώς επίσης και το προσωπικό και τους γιατρούς του τμήματος αιμοδοσίας του Λαϊκού Νοσοκομείου Αθηνών που συμμετείχαν στην αιμοδοσία.

Τουρνουά Σκακιού

Στις 16 Απριλίου ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 1ο Τουρνουά Σκάκι ανάμεσα στο1ο ΕΠΑΛ Πετρούπολης και το 5ο ΓΕΛ Πετρούπολης (Συστεγαζόμενα σχολεία).

Το 1ο ΕΠΑΛ Πετρούπολης συμμετείχε στο τουρνουά με τέσσερις μαθητές.

Με κλήρωση προέκυψαν τα ζευγάρια των προημιτελικών και ημιτελικών και τα παιχνίδια έγιναν σε διαφορετικές ημέρες.

Οι αγώνες ακολούθησαν όλες τις οδηγίες της Ομοσπονδίας σκακιού και νικητής αναδείχθηκε μαθητής του 5ου ΓΕΛ. Από την πλευρά του ΕΠΑΛ χορηγήθηκαν αναμνηστικά σκακιστικά δώρα σε όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και δώσαμε το ραντεβού μας για του χρόνου με την ελπίδα το σκάκι να αποτελέσει ένα μοχλό ειρηνικής και πνευματικής συνάντησης των δύο συστεγαζόμενων σχολείων».

Date:
Thursday, 2 May, 2024 - 10:30
Μοίρασέ το... Μοίρασέ το...