Steve McQueen - CEO

Bio

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum

Robyn Sullivan - Vice President

Aiko Takahashi - Design

Frank Douglas - Marketing

Connect

Μαθητεία: υποβολή αιτήσεων πιστοποίησης (ΕΠΕΙΓΟΝ)

(Στο τέλος του άρθρου θα βρείτε το σχετικό έγγραφο)

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ Α' ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ

Η  Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής καλεί για υποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης της Α’ Φάσης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας τους παρακάτω: Α) τους απόφοιτους οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας της Α’ φάσης και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας και έχουν λάβει τη Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες: 1. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών», 2. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής», 3. «Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής», 4. «Τεχνικός Οχημάτων», 5. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων», 6. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής», 7. «Βοηθός Νοσηλευτή», 8. «Σύγχρονη Επιχειρηματική Γεωργία» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας), 9. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας), 10. «Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας) και τους Β) τους εκπαιδευτικούς που δίδαξαν ή διδάσκουν στις παραπάνω ειδικότητες στο «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» στις Πιλοτικές Τάξεις Μαθητείας ή στην Α΄ φάση ή στη Β΄ φάση υλοποίησης και επιθυμούν να απασχοληθούν ως επιμορφωτές.
Το παρακάτω το pdf  περιλαμβάνει την πρόσκληση καθώς και τις ημερομηνίες υποβολής αλλά και τον τρόπο υποβολής των αιτήσεων, για την πληρέστερη ενημέρωσή σας μεταβείτε και στην ιστοσελίδα της  Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής http://attik.pde.sch.gr.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ- ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ
Ο Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.), ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας υποβολής αιτήσεων για τις Εξετάσεις Πιστοποίησης Μεταλυκειακού Έτους- Τάξη Μαθητείας των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.),  η υποβολή της αίτησης γίνεται ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. http://www.eoppep.gr/index.php/el/, η οποία θα ολοκληρωθεί στις 28 Ιουνίου, ημέρα Πέμπτη.
Οι εξετάσεις Πιστοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας των ΕΠΑ.Λ. θα διεξαχθούν στις 7 Ιουλίου, ήμερα Σάββατο οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλλουν την ηλεκτρονική αίτηση στην σελίδα του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.

Date:
Thursday, 21 June, 2018 - 09:45
Μοίρασέ το... Μοίρασέ το...